+90 312 438 80 00

  info@sstek.com.tr

TR-MOTOR ve GÜÇ SİSTEMLERİ

TR-MOTOR ve GÜÇ SİSTEMLERİ

TR-MOTOR ve GÜÇ SİSTEMLERİTRMOTOR Güç Sistemleri AŞ, yerli ve milli hava araçlarının geliştirilmesiyle birlikte ihtiyaç duyulan ve duyulacak olan yeni nesil turbo motorlar için 'Milli Uçak Motoru Tasarım ve Geliştirme' şirketi olarak Nisan 2017'de kurulmuştur.

Öncelikli misyonu tüm hava platformlarına özgün turbo motorlar geliştirmek, yerli ve milli kaynakları kullanarak bu alandaki teknolojik bağımsızlığımızı sağlamaktır.
TRMOTOR yurt içi tasarım ve üretim kabiliyetini geliştirme, Türkiye'nin dışa bağımlılığını ortadan kaldırma, yurt içi ekonomik katma değer üretme ve küresel bir oyuncu olarak turbo motor sektöründe yer alma vizyonu ile faaliyetlerine devam etmektedir.

TRMOTOR, turbo motor tasarımından sertifikasyonuna kadar her aşamada yer almakta ve tasarım otoritesi olarak bütün özgün turbo motorların bağımsız olarak üretilebilmesi ve ihraç edilebilmesi için gerekli insan kaynağı, teknoloji ve altyapı geliştirmelerini de üstlenmektedir.

TRMOTOR, 'Özgün Turbo Motor Geliştirme Programı' ile başladığı çalışmalardan elde edeceği kabiliyetler ve üreteceği ürünler ile gelecekte ülkemizde geliştirilecek olan tüm hava araçlarına (insansız hava araçları, tek motorlu jet uçakları, yolcu uçakları, süpersonik yolcu uçakları ve iş jetleri) denizcilik ve enerji üretimi uygulamalarına uygun ürün yelpazesi oluşturmayı hedeflemektedir.